Zelená káva

2015-04-27 12:09:39 | Kategória: O káve

Zelená kávaV súčasnosti veľmi obľúbená, predovšetkým pre jej výnimočné účinky na organizmus. My ženy oceníme najmä spájanie pitia zelenej kávy so zbavovaním sa telesnej hmotnosti.

Spracovanie zelenej kávy je rovnaké ako u zrnkovej, len je vynechané praženie a preto má charekteristickú zelenú farbu.

Zelená káva obsahuje kyselinu chlorogenovú, ktorá napomáha vstrebávaniu cukru zo škrobu. Tým sa znižuje celkový jednorazový kalorický prísun a znižuje sa hladina nezdravého tuku v tele. Naviac pomáha udržať zdravú hladinu cukru v krvi.

Obsahuje aj cenné fenoly, sekundárne rastlinné látky, ktoré sú pre organizmus nesmierne dôležité a pozitívne vplývajú na srdcovú aktivitu a krvný obeh.

Zelená káva obsahuje tiež kofeín, dokonca oveľa viac ako káva pražená, ktorý napomáha znižovaniu telesnej hmotnosti a dodáva telu energiu.

Antioxidanty nám pomôžu zbaviť sa odpadových a toxických látok. Samozrejme je potrebné dbať na pitný režim a vypiť minimálne 1,5 litra vody denne. Podporíme ňou detoxikáciu.

Zelenú kávu je vhodné piť ráno, najlepšie 30 minút pred jedlom.

Ak sa chcete zbaviť prebytočných kilogramov a dodať telu potrebné výživové prvky, ideálnou voľbou je zelená káva. Skúste......Príprava zelenej kávy:

Zrnková zelená káva (10g, cca 2 – 3 čajové lyžičky) nemletej zrnkovej kávy pridajte do vriacej vody, nechajte vrieť 10 - 15 minút, pokiaľ sa nápoj nezafarbí do zelena a preceďte.

Pomletú zelenú kávu zalejte horúcou vodou, nechajte vylúhovať cca 10 - 15 minút a preceďte ju.

Vznikne kyselkavý nápoj veľmi špecifickej chuti (pripomína chuť zeleného čaju alebo byliniek). Pokiaľ máte zrnkovú zelenú kávu, doporučujeme ju najskôr namočiť na 10 - 15 minút do vlažnej vody a potom ju nahrubo pomlieť. Nepražená káva (zelená káva) je oveľa tvrdšia a mohli by ste si poškodiť mlynček.

Zelená káva Brasil Santos

Zelená káva Columbia Supremo

Zelená káva - Degustačný balíčekVaša Soňa Beier

Pačil sa vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.