Zdieľajte len dobré veci!

Milá milovníčka, milovník kávy,

keď si zavítal na moju stránku, určite si budeme rozumieť a tak poviem len pár slov o mojom vnímaní kávy. O tom prečo som s ňou už pred rokmi nadviazala hlboký, nežný a vernosťou sprevádzaný vzťah. A musím sa priznať, že rovnako ako v dobrom partnerstve aj v mojom vzťahu k nej platí, že čím ju lepšie spoznávam, tým ju mám radšej.

Rada by som bola vaším sprievodcom vo svete kávy a lásky k nej, teda lásky k životu, ku ktorému neoddeliteľne patrí aj vášeň a rozkoš. Ako vraví filozof Chalíl Džibran v mojom obľúbenom diele – Prorok. „ Rozkoš je spev voľnosti. Rád by som, aby ste ju spievali z plného srdca, ale nechcel by som, aby ste v nej svoje srdce stratili.“

Keď objavíte v sebe rozkoš, to s akou extázou radosti vdychujete vôňu kávy, ako jej chuť prevaľujete na jazyku, ako lahodne ju spúšťate nižšie, až sa celé telo zaplaví endorfínmi, hormónmi šťastia, vám pomôže objaviť ďalších jej sedem sestier. A zmení to váš pohľad na dary života.

Samozrejme, že sa dá káva piť aj chvejúc sa na balkóne, päť minút pred rannou toaletou. Je to ako „rýchlovka“ , ktorá občas osvieži milovanie. Prečo nie? Občas. Ale vybudovať si tento návyk…? Sú aj krajšie veci spojené s pitím kávy. A tie vám chcem postupne predstavovať.

Káva je ako žena jemná, voňavá, osviežujúca, chutná, neodolateľná, návyková, sľubujúca a napĺňajúca. Horká ako túžba, sladká ako láska. To všetko v prípade, že je čerstvá, dobre upražená, kvalitne zabalená, čerstvo pomletá a dobrou vodou zaliata.

Tak, ako iba labužník dokáže dostať zo vzťahu so ženou maximum, a babrák z nej nemá nič, tak je to aj s kávou.

Nedá sa ňu ísť hŕŕ…Treba ju pomaly spoznávať, odhaľovať jej tajomstvá, skryté dary, jej prednosti. Treba si vedieť vybrať tú pravú. O sklamaniach v láske vieme všetci, pri káve je to rovnaké. Musíš ich spoznať viac, aby si vedel, ktorá ti vyhovuje. Pokiaľ napríklad nevieš, že trebárs Costa Rica vyrastala v zemi plnej zvyškov lávy, neobjavíš v nej jej ohnivosť a temperament.

Vitajte v mojom e-shope, kde ako pridanú hodnotu ku kávičke dostanete zdieľanie a porozumenie vo virtuálnej kaviarni. Ku kávičke totiž patrí aj kus reči. Môžete piť kávu len tak, sami so sebou, ale nie príliš často. Ak s ňou nenadviažete kontakt, ak sa váš vzťah nestane milenecký, ochudobňujete sa o zážitok pri jej pití.

Aby sme mohli prehĺbiť vzťah, kliknite na a môžeme sa porozprávať tak, ako v kaviarni. O živote, o láske, o tom, čo Vás teší alebo trápi.
Verím, že nadviažeme vzťah a jeho kvalita bude priamo úmerná jeho dĺžke. Za seba môžem povedať, že vložím do neho všetko.

Vaša Soňa Beier

Zdieľajte len dobré veci!