Káva môže výrazne znížiť riziko cukrovky typu II

2015-03-29 13:48:32 | Kategória: O káve

Káva môže výrazne znížiť riziko cukrovky typu II

Cukrovka typu II je ochorenie súvisiace so životným štýlom, ktoré dosiahlo epidemických rozmerov po tom, čo sa za niekoľko desiatok rokov 10-násobne zvýšil výskyt tohto ochorenia a momentálne je ním postihnutých asi 300 miliónov ľudí.

Toto ochorenie sa vyznačuje vysokou hladinou glukózy v krvi v dôsledku inzulínovej rezistencie alebo neschopnosťou  produkovať  inzulín.

V pozorovacích štúdiách bolo pitie kávy opakovane spojené s nižším rizikom cukrovky. Zníženie rizika sa pohybuje v rozmedzí od 23%  do 67%  (11, 12, 13, 14).

Jeden článok  podrobne zhodnotil 18 štúdií, ktorých sa zúčastnilo celkom 457,922 účastníkov. Každá ďalšia šálka kávy navyše za deň znižuje riziko vzniku cukrovky o 7%. Čím viac kávy ľudia pili, tým viac sa znížilo riziko (15).

Zhrnutie: Pitie kávy je spojené s výrazne zníženým rizikom  vzniku cukrovky typu II.
Ľuďom, ktorí pijú niekoľko šálok kávy denne hrozí oveľa nižšie riziko cukrovky.

Pár slov na záver

Aj napriek tomu, že káva je pre vás v primeranom množstve dobrá, prehnané pitie kávy môže byť škodlivé. Za primerané množstvo sa považuje 3 – 5 šálok kávy denne, čo zodpovedá približne 300 mg kofeinu.

Ak chcete uchovať blahodarné účinky kávy, nahraďte sladenie nezdravým bielym cukrom prírodným sladidlom – medom alebo trstinovým cukrom. Ideálne je kávu nesladiť vôbec. Kvalitnú, čerstvú a voňavú kávu si vychutnáte aj bez sladidla.

V konečnom dôsledku je už zrejme jasné, že káva nie je až taká nezdravá ako sa vraví. Naopak je možné, že káva je tým najzdravším nápojom na svete.

Vaša Soňa Beier

Kam ďalej?

Pokračujte v čítaní série článkov o blahodárnych účinkoch kávy na zdravie.


Externé zdroje:

11.) nutrition.com » | 12.) springer.com » | 13.) nmcd-journal.com » | 14.) jamanetwork.com » | 15.) jamanetwork.com  »

Plantážna zrnková káva Brazilia

Pačil sa vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.