Mladneme s kávou

2016-01-21 11:58:25 | Kategória: O káve

Mladneme s kávou

Kávová maska na omladenie a vyživenie pokožky.

V nádobe, v ktorej môžete variť, rozpustite v 2 dcl vody 2 polievkové lyžice kukuričného škrobu, pridajte 200ml horúcej vody a priveďte do varu. Na miernom ohni ďalej miešajte až kým zmes nestuhne. Nechajte troška vychladnúť. Pridajte 2 lyžice smotany, alebo jeden vaječný žĺtok a 7 polievkových lyžíc usadeniny z kávy. Zmes znova dobre premiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 30 minút. Potom pleť opláchnite ružovou vodou. Kvalitnejšia je tá z bio predajní ako z kozmetiky. Rovnako kokosový olej a káva musia byť veľmi kvalitné. Dôležitá je aj kvalita vody. Najlepšie na tieto účely je, ak nemáte filtre na vodu vyrobiť si prevarenú vodu.

Vodu desať minút nechajte vrieť, jemný povlak, ktorý vznikne preceďte alebo stiahnite papierovým obrúskom. Táto voda je vhodná aj na pitie. Apropo, v záujme zachovania mladej sviežej pleti nezabúdajte na pitný režim.

Ešte jedna skvelá rada ako si udržať mladú a sviežu pokožku na tvári.

Budete potrebovať dve čajové lyžičky (najlepšie strieborné), rozpustený kokosový olej, zopár ľadových kociek v pohári studenej vody. A odvahu.

Postup:

na čistú pokožku nanesieme kokosový olej. Do pohára s ľadom vložíme lyžičky, keď sa lyžičky ochladia priložte si ich na horné viečka. Nechajte ich tam pár sekúnd, proces opakujte päť krát. Opäť vložte lyžičky do pohára a nechajte ich znova vychladnúť. Procedúru teraz preneste na „kruhy“ pod očami. Hneď potom lyžičky vložte do nádobky s rozpusteným a trocha prihriatym kokosovým alebo ružovým olejom, keď sa na nich olej prichytil, masírujte si lyžičkami tvár, počnúc čelom, končiac bradou. Na čele pôjdu lyžičky od stredu smerom k vlasom na oboch stranách naraz, potom uprostred nosa pracuje iba jedna lyžička a vytvorí kolmú čiaru. Po stranách nosa opäť pracujú obe lyžičky v smere k lícam. Oči tradične masírujeme od kútika oka popod obočie pod okom a návrat ku kútiku oka. Vrásky pod nosom masírujeme smerom nahor k nosným dierkam. Masáž líc sa začína uprostred brady a lyžičky vedieme na obe strany smerom k lícnym kostiam. Nie je zlé, postarať sa aj o krk a dopriať mu troška olejovej masáže. Ak máte čas, je dobré vziať ľanovú, alebo hodvábnu alebo bavlnenú šatku. A naolejovaný krk a trebárs aj tvár nechať prekrytú a prehriatu 15 minút odpočívať. Tvár masírujte približne 10 minút a každú masážnu cestu zopakujte cca 10 razy. Ak chcete dosiahnuť skvelé výsledky, dôležité je robiť masáž pravidelne. Ale to predsa poznáte. Iba tréning robí majstra a trpezlivosť ruže prináša.

Pačil sa vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.